poniedziałek, 28 czerwca 2010

Mwanzo! Zaczynamy!

"Kuomba si kupata Mungu Akipenda Atakupa"- czytając te słowa po raz pierwszy na kenijskim kitenge(materiale), które otrzymałam od swoich przyjaciół, nie przypuszczałam, że słowa te poprowadzą mnie przez trudności w drodze do Afryki. Ostatecznie, 14 czerwca dostaliśmy dofinansowanie do projektu „Dar życia.Opieka zdrowotna kobiet i matek z dziećmi
ze szczególnym uwzględnieniem opieki okołoporodowej dla matek chorych na AIDS oraz pochodzących z grupy ryzyka z terenu Misji Bugisi - Tanzania."
w ramach konkursu "Wolontariat Pomoc Polska 2010", ogłoszonego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
10 września 2010 roku rozpoczynam kolejny rozdział w swoim życiu, tym razem na czerwonej ziemi tanzanijskiej, w świecie kobiet z plemienia Sukuma. Przez 3 miesiące będę pracować w kilinice, poradni, na wioskach, w szkołach i tam, gdzie będzie potrzeba.

Swoim współtowarzyszom z Pomoc Polska 2010, czyli 22 osobom wyjeżdżającym w najróżniejsze zakątki świata życzę powodzenia!!! a Was drodzy czytelnicy zapraszam do lektury, do towarzyszenia mi w tej drodze, którą dziś rozpoczynam ... na nowo.

A co oznacza to przysłowie w języku swahili na początku posta? - "Prosić nie znaczy otrzymać, jeżeli Bóg będzie chciał to Ci to da"!

Brak komentarzy: